Достапни линкови

Лидерот на Исламистичкото движење на Узбекистан убиен во Авганистан


Приврзаници на Ал Каеда
НАТО соопшти дека еден командант на приврзаниците на Ал Каеда од Исламистичкото движење на Узбекистан загинал во северозападен Авганистан. Според соопштението, авганистанските и НАТО силите го убиле Махдум Нусрат и неколку други борци на движењето, кое е активно во Таџикистан, Киргистан и Авганистан.
XS
SM
MD
LG