Достапни линкови

Француската полиција ги прегледува видеата од убиствата во Тулуз


Одговорниот за убиствата во Тулуз Мохамед Мерах
Француската полиција соопшти дека ги прегледува видеата испратени до Ал Џезеира во кои наводно се прикажани убиствата во Тулуз. Дваесет и три годишниот Мохамед Мерах е одговорен за убиството на тројца француски војници и четири лица, меѓу кои три еврејски деца и еден наставник во три оделни инциденти.
Полицијата го застрела Мерах во минатат недела по 32 часовната заседа пред неговиот стан во Тулуз.
Ал Џезеира потврди дека ги добила видеата на мејл.
XS
SM
MD
LG