Достапни линкови

13 полицајци загинаа во Индија


Најмалку 13 полициајци во западната индиска држава Махараштра загинаа, а 13 други се ранети при експлозија на нагзана мина.
За нападот се смета дека се виновни Маоистичките бунтовници кои се активни во ова подрачје.
XS
SM
MD
LG