Достапни линкови

Обама - Нуклеарното оружје се уште е глобален предизвик


Aмериканскиот претседател Барак Обама.
Нуклеарното оружје се уште е глобален предизвик, рече американскиот претседател Барак Обама на Нуклеарниот самит во Сеул. Претставници на повеќе од 50 држави во главниот град на Јужна Кореја разговараат за тоа како на најдобар начин да се спречи нуклеарното оружје да падне во рацете на терористите.
XS
SM
MD
LG