Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево со мала облачност


Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност. Утринската температура се движи од минус четири до четири, а дневната од 12 до 19 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе се искачи до 17 степени.
XS
SM
MD
LG