Достапни линкови

Израел ја прекинува соработката со Советот за човекови права на ОН


Еврејските населби на Западниот брег
Израел соопшти дека ја прекинува соработката со Советот за човекови права на ОН, откако организацијата започна истрага за еврејските населби на Западниот брег. Според властите, на претставниците на Советот нема да им биде дозволен влез на територијата на Израел.
Советот за човекови права на ОН ја осуди изградбата на израелски населби на Западниот брег и во источен Ерусалим и реши да испрати тим на експерти да изврши истрага.
XS
SM
MD
LG