Достапни линкови

Пакистанскиот суд ќе поведе постапка против вдовиците на Осама бин Ладен


Пакистанскиот Врховен суд
Пакистанскиот суд официјално ќе поведе постапка против трите вдовици на Осама бин Ладен и две негови ќерки во наредната недела. Тие се наоѓаат во притвор од мај во минатата година кога американските сили го убија лидерот на Ал Каеда.
Нивниот адвокат Мухамад Амир изјави дека на 2 април судот ќе ги обвини за нелегален влез и престој во земјата.
XS
SM
MD
LG