Достапни линкови

Сириските владини сили го бомбардирале Хомс


Бомбашки напад на Хомс
Сириски активисти соопштија дека владините сили бомбардирале бунотовнички позиции во Хомс. Според нив, најмалку 5 лица биле повредени од минофрлачки гранати, а и неколку куќи биле запалени.
Хомс, кој е третиот најголем град во Сирија е центар на отпорот против режимот на претседателот Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG