Достапни линкови

Втора рунда претседателски избори во Јужна Осетија


Водечкиот кандидат по првата рунда претседателски избори во Јужна Осетија Леонид Тибилов
Во грузиската сепаратистичка република Јужна Осетија ќе се одржи втора рунда на претседателски избори. Властите соопштија дека Леонид Тибилов освоил 42 насто од гласовите, што не е доволно за победа во првата рунда. Тибилов ќе се соочи со второрангираниот Давид Санакоев на гласањето на 8 април.
Санакојев освои 25 насто од гласовите.
XS
SM
MD
LG