Достапни линкови

Кофи Анан по мир за Сирија во Пекинг


Специјалниот партеник на Обединетите Нации и на Арапаската Лига за Сирија, Кофи Анан, по посетата на Москва, се очекува да допатува во Пекинг. Во Москва тој доби подршка за планот за примирје, според кој сиријските владини сили треба да се повлечат од градовите и да дозволат доставување хуманитарна помош. Според рускиот претседател Дмитриј Медведев, планот на Анан е последна шанса за избегнување граѓанска војна во Сирија.
XS
SM
MD
LG