Достапни линкови

Медведев-Анан е последната шанса на Сирија


Рускиот претседател Дмитри Медведев
Рускиот претседател Дмитри Медведев го предупреди Дамаск дека напорите на медијаторот на ОН и Арпаската лига Кофи Анан можеби се последната шанса за земјата да избегне цивилна војна. Руските агенции јавија дека Медведев му рекол на Анан дека Русија ја поддржува неговата мисија.
Анан беше во посета на Москва со цел да добија поддршка за прекинување на огнот во Сирија.
XS
SM
MD
LG