Достапни линкови

Талибанците со закани до пакистанските законодавци


Протести против САД во Пакистан
Талибанците се заканија дека ќе извршат напади врз пакистанските законодавци и нивните семејства доколку тие им дозволат на НАТО силите да ја користат земјата за транспорт на опрема во Авганистан.
Тие се заканија дека ќе ја нападнат и зградата на Парламентот и дека ќе ги убијат возачите кои ќе го вршат транспортот на опремата на НАТО.
XS
SM
MD
LG