Достапни линкови

Обама со предупредување до Северна Кореа


Американскиот претседател Барак Обама при посетата на Јужна Кореа
Американскиот претседател Барак Обама ја предупреди Северна Кореа дека нема да постигне ништо со закани и провокации. Изјавата на Обама доаѓа додека Северна Кореа се подготвува да лансира ракета со долг отстрел, за која земјата тврди дека е сателит.
Обама во Сеул се сретна со претседателот на Јужна Кореа Ли Мјунг-бак на самитот за нуклеарна безбедност.
XS
SM
MD
LG