Достапни линкови

Бомбашки напад во Авганистан, девет жртви


Авганистанските власти соопштија дека во експлозија на бомба активирана со далечинско управување загинале седум полицајци и еден странски војник и преведувач. Според нив, целта на нападот била патрола на полицијата и НАТО силите во покраината Кандахар.
Талибанците ај преземаа одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG