Достапни линкови

На Дик Чејни му пресадија срце


Поранешниот американски потпретседателот Дик Чејни
На поранешниот американски потпретседателот Дик Чејни му извршија трансплантација на срце и во моментов тој се опоравува во болница во Вирџинија. Седумдесет и едногодишниот Чејни претходно имаше 5 срцеви удари.
Тој беше дел од администрацијата на претседателот Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG