Достапни линкови

Папата во посета на Латинска Америка


Папата Бенедикт 16
Папата Бенедикт 16 пристигна во Мексико каде ќе ја започне неговата посета на Латинска Америка. Папата повика да се спречи насилството и да се почитува човековиот живот. Пред да пристигне во земјата тој уапти апел и до младите луѓе да се откажат од дрогата.
По Мексико папата ќе ја посети Куба.
XS
SM
MD
LG