Достапни линкови

Санторум победи во Луизијана


Рик Санторум
Реупбликанскиот кандидат Рик Санторум победил на гласањето во Луизијана за претставник на партијата кој ќе му се спротистави на претседателот Барак Обама на изборите во ноември. Санторум досега победи во 11 земји.
Мит Ромни заврши на второто место, но се уште води во трката со мнозинството на делегати
XS
SM
MD
LG