Достапни линкови

Судири во Порт Саид поради суспензија на фудбалски клуб


Судирите по фудбалскиот натпревар на стадионот во Порт Саид
Египетските медиуми јавија дека 13 годишно момче загинало за време на судирите во Порт Саид, откако фудбалскиот тим од градот беше суспендиран. Ал Масри еден од најдобрите тимови во земјата доби суспензија од две години, поради насилството на нивниот стадион во минатиот месец, каде загинаа 74 лица.
Египетските власти соопштија дека и десетици луѓе биле повредени кога стотици лути фанови се судриле вчера со безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG