Достапни линкови

Експлозија на бомба во грчкото МВР


Рачно изработена бомба експлодира денеска на влезот во зградата на грчкото Министерство за внатрешни работи во центарот на Атина. Според грчките медиуми, експлозиваната направа, кој била изработена од боци со гас, предизвикала само оштетување на влезот на зградата. Во тек е истрага за целиот настан, а досега никој не презеде одговорност за поставувањто на бомбата
XS
SM
MD
LG