Достапни линкови

Тревога во Меѓународната вселенска станица


Дел од руска ракета денеска за малку ќе ја погодеше Меѓународната вселенска станица. Парчето минало блиску станицата што го принуди екипажот, двајца американци, тројца руси и еден холанѓанец да побараат засолниште во таканаречените капсули за бегство. Ова е трет пат во последните 12 години астронаутите да побараат засолниште од слични закани од вселенскиот смет.
XS
SM
MD
LG