Достапни линкови

Белорусија не ги сака амбасадорите на ЕУ


Официјален Минск денеска соопшти дека нема потреба амбасадорите од земјите членки на Европската Унија да се враќаат во Белорусија. Амбасадорите на Европската Унија заминаа од Белорусија во минатиот месец откао претходно Брисел му воведе санкции на Минск. Министрите за надворешни работи на Европската Унија денеска во Брисел ја проширија листата на лица и фирми од Белорусија кои се под санкции.
XS
SM
MD
LG