Достапни линкови

ОН со критики до сириската влада за насилствата


Советот за човекови права на ОН прифати резолуција со која остро се критикува растечкото насилството што го спроведува сириската влада.
Со резолуцијата, со која се прошири мандатот на тимот експерти кои ги истражуваат злосторствата, не се согласија Русија, Кина и Куба.
XS
SM
MD
LG