Достапни линкови

ОН - Плановите на Србија за избори на Косово нелегални


Шефот на мисијата на ОН на Косово изјави дека плановите на Србија за одржување избори на северниот дел на Косово се илегални.
Сепак Фарид Зариф, изјави дека се испитува дали постои можност гласањето на србите да се направи легално.
XS
SM
MD
LG