Достапни линкови

Меркел и европските синдикални водачи различно за политиката на штедење


Германската канцеларка Ангела Меркел разговараше со синдикалните водачи од Германија и од уште осум европски земји за кризата во евро зоната, што тие го оценија како добар гест но и состанок кој ги нагласил разликите кога станува збор за политиката за штедење што ја фаворизира Меркел.Германија,најголемата европска економија,инистира нејзините партнери во евро зоната да ги доведат во ред своите јавни финансии и го застапува реформирањето на пазарот на трудот.
XS
SM
MD
LG