Достапни линкови

Пронајдени уште три тела на Коста Конкордија


Спасувачките екипи откриле уште три тела во потпалубата на луксузниот брод Коста конкордија што во јануари заринка кога удри во карпа во водите кај италијанскит остров Џиљо.Во остатоците од бродот досега се најдени вкупно 28 тела,а уште 4 лица се водат како исчезнати.
XS
SM
MD
LG