Достапни линкови

Времето денеска-претпладне сончево попладне облачно


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и тивко, само на места долж Повардарието ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.
Утринската температура ќе се движи од три до 10, а девната од 17 до 23 степени.
Во Скопје и околината претпладне ќе биде сончево и топло, а во попладневните часови ќе има мала до умерена облачност. Претежно ќе биде тивко. Утринската темпратура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до 21 степен.
XS
SM
MD
LG