Достапни линкови

Убиени 29 лица во напади на милитанти на Ал Каеда во Јемен


Приврзаник на Ал Каеда во Јемен
Јеменските власти соопштија дека најмалку 29 лица загинале во последните 48 часа во координирани напади на јеменските и американските сили на приврзаници на Ал Каеда во јужниот дел на земјата.
Според нив, биле бомбардирани позиции на милитантите во близина на Зинијабар во покраината Абијан.
XS
SM
MD
LG