Достапни линкови

ОН ја продолжуваат мисијата во Авганистан


Безбедносниот Совет на ОН едногласно гласаше за продолжување на мисијата во Авганистан на уште една година. Одлуката доаѓа откако специјалниот претставник на ОН во Авганистан Јан Кубис одржа брифинг со Советот за безбедност. Тој изјaвил дека народот во Авганистан ја презема судбината во свои раце и дека тие се едногласни за ставање крај на долгогодишната војна во земјата.
XS
SM
MD
LG