Достапни линкови

Лавини однесоа 16 животи во Авганистан


Снежните наноси во Авганистан
Најмалку 16 лица загинале од лавините кои го погодија североисточниот дел на Авганистан во близина на границата со Кина. Властите соопштија дека четири лица се исчезнати во реонот на планината Памир.
Авганистан се соочува со најтешката зима во последните две децении, при што повеќе од 100 лица загинаа од лавините во претходниот месец.
XS
SM
MD
LG