Достапни линкови

Експлозија на бомба во Индија, еден загинат


Најмалку едно лице загинало, а 23 се повредени при експлозија на бомба во автомобил во индискиот град Кашмир. Полицијата соопшти дека возачот на автомобилот загинал на лице место, додека повредените лица се хопитализирани.
Се уште никој не ја презема одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG