Достапни линкови

Арифи оствари средби со државниот врв во Косово


Вицепремиерката за евроинтеграции Теута Арифи
Вицепремиерката за европски прашања Теута Арифи оствари средба со заменик-претседателот на Владата на Косово Едита Тахири, со министерот за европска интеграција Влора Читаку, и со претседателот на Собранието Јакуп Красниќи за време на нејзината денешна посета на земјата.
Според соопштението на средбите станало збор за соработката меѓу двете соседни земји, особено во однос на нивната европска интеграција. Исто така, било заклучено дека соработката може дополнително да се зајакне преку реализација на заеднички проекти и размена на искуства, како и учество во регионални инцијативи.
XS
SM
MD
LG