Достапни линкови

Давутоглу-проблемот во Сирија неможе да се реши со апели


Турскиот министер за надворешни работи Ахмет Давотоглу
Турскиот министер за надворешни работи Ахмет Давотоглу изјави денеска дека на Сирија и е потребен и заеднички план за акција со цел да се спречи хуманитарна трагедија.
Според него, проблемот во Сирија не може да се реши со апели и со нив да се прекине непријателството и протерувањето на цивилите, туку со конкретни акции. Во Турција досега пребегале 15 илјади Сиријци.
XS
SM
MD
LG