Достапни линкови

Осуден маж за поврзаност со Ал Каеда во Германија


Приврзаници на Ал Каеда
Еден маж со палестинско потекло е осуден на пет години затвор во Германија за поврзаност со Ал Каеда. Судот во градот Кобленз соопшти дека обвинетиот Хусам С, кој на интернет објавувал видеа и текстови за светата војна е виновен за поддржување на терористичка организација и го осуди на максимална затворска казна за делото. Тој имигрирал на 26 години во Германија во 1990 година.
XS
SM
MD
LG