Достапни линкови

Убиецот од Тулуз загина скокајќи од прозорец


Мохамед Мерах
Француските власти потврдија дека осомничениот за убиствата во Тулуз Мохамед Мерах е мртов. Министерот за внатрешни работи Клод Гаен изјави дека осомниченот загинал откако отворил оган кон полицијата и се обидел да избега од еден прозорец за време на акцијата. Двајца полицајци се повредени при инцидентот.
Францускиот претседател Никола Саркози упати честитки кон полицијата за акцијата.
XS
SM
MD
LG