Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Времето во Македонија ќе биде сончево и тивко со умерена локална облачност. Утринската температура се движи од нула до седум, а дневната ќе биде од 18 до 25 степени.
Во Скопје сончево, со утринска температура до четири и дневна до 23 степени.
XS
SM
MD
LG