Достапни линкови

ЕУ со нови санкции врз Белорусија


Белорускиот претседател Александар Лукашенко
ЕУ се очекува да стави на црната листа 12 лица блиски до режимот на белорускиот претседател Александар Лукашенко на утрешниот состанок на министрите за финансии во Брисел. Европските дипломати изјавија за Радио Слободна Европа дека ќе биде замрзнат нивниот имот и ќе добијат визна забрана.
Меѓу имињата има судии, обвинители и бизнисмени.
XS
SM
MD
LG