Достапни линкови

Колумбија-31 бунтовник загинал во серија воени напади


Колумбиски војници
Триесет и еден бунтовник загинал, а тројца се повредени при серијата на напади од колубиската армија и воздушните сили во северноисточната покраина Араука на границата со Венецуела.
Командантот на армијата генералот Ернесто Малдонадо изјави дека нападите започанел во саботата, неколку часови откако бунтовниците од Револуционерните вооружени сили на Колумбија убиле еден офицер и 10 војници.
XS
SM
MD
LG