Достапни линкови

Рогозин назначен за претставник на Русија за Придњестровие


Рускиот претседател во заминување Дмитри Медведев го именуваше вицепремиерот Дмитри Рогозин за претставник за сепаратистичкиот молдавски регион Придњестровие.
Рогозин во моментов го надгледува воено индустрискиот комплекс во кабинетот на премиерот Владимир Путин, а во февруари беше назначен да ги предводи преговорите со НАТО за ракетниот одбранбен систем на Европа. Од 2008 до 2001 година тој беше амбасадор на Русија во НАТО.
XS
SM
MD
LG