Достапни линкови

Попоски-Македонија да работи на што поскоро отпочнување преговори со ЕУ


Министерот за надворешни работи Никола Попоски
Данскиот министер за европски прашања на денешната средба во Копенхаген со министерот за надворешни работи Никола Попоски истакнал дека Македонија може да смета на поддршката од Данска во евроинтегративниот процес.
Попоски по средбата изјави дека проширувањето ќе остане во доменот на активностите на данското претседателство со ЕУ. Според него, Македонија ќе мора максимално да ја искористи можноста и да работи во правец на што поскоро отпочнување на преговорите со Унијата.
XS
SM
MD
LG