Достапни линкови

Ослободена британска заложничка во Сомалија


Британските власти потврдија дека Џудит Тибу е ослободена, откако пред шест месеци беше киднапирана од група сомалиски вооружени мажи кои го застрелаа нејзиниот сопруг. Сомалиските власти соопштија дека Тибу се качила на авинот за кенискиот главен град Наироби.
Околностите за нејзиното ослободување се уште не се познати.
XS
SM
MD
LG