Достапни линкови

Мит Ромни победи на изборите во Илиноис


Републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни победи на партиските избори во Илиноис. По речиси сите преброени гласови, Ромни води пред главниот ривал Рик Санторум со 47 наспроти 35 проценти.
Победата е поттик за Ромни, кој се смета за најверојатен кандидат на Републиканската партија кој ќе му се спротистави на сегашниот претседател Барак Обама, на изборите во ноември.
XS
SM
MD
LG