Достапни линкови

Париз - бомба во близина на Амбасадата на Индонезија


Индонезиската Амбасада во Париз
При експлозија на домашно изработена бомба пред Индонезиската амбасада во Париз е причинета само мала материјална штета.
Според извештаите, три лица рано изутрината ја оставиле бомбата која ги оштетила прозорците на зградата во западниот дел на Париз.
Засега не е јасно и дали Амбасадата на Индонезија била цел на нападот.
XS
SM
MD
LG