Достапни линкови

Сириските војници ги напаѓаат предградијата на Дамаск


Сириските трупи во Хама
Сириските војници денеска користеле тенкови, артилерија и противоздушни топови за да ги нападнат предградијата на Дамаск, Хараста и Ирбин кои беа во рацете на бунтовниците изминатите два месеци. Еден опозициски активист изјави дека операцијата на сириската влада е најверојатно одговор за претходната која ја спроведоа бунтовниците против владините сили. Вчера во Дамаск во борбите меѓу бунтовниците и владините сили загинаа најмалку 30 луѓе.
XS
SM
MD
LG