Достапни линкови

Снегот отсече делови од Киргистан и Таџикистан


Снег во Таџикистан
Лавини отсекоа делови од Киргистан и Таџикистан. Тамошните власти велат дека во областа Чонг и во провинцијата Ош сите патишта се блокирани. Тие велат дека населението во тие области снемува основни продукти за храна. Властие во Таџикистан велат дека снежните врнежи и ниските темеператури годинава не биле забележани во последните 50 години.
XS
SM
MD
LG