Достапни линкови

Ромни води во Илиноис


Републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни
Републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни по се изгледа ќе ја добие потребната победа во Илиноис . Анкетите покажуваат дека Ромни води во однос на главниот ривал Рик Санторум. Американските медиуми известуваат дека Ромни води со повеќе од 50 проценти Победата ќе биде добредојден поттик за Ромни, кој се гледа како на најверојатен кандидат на Републиканската партија кој треба да му се спротистави на сегашниот претседател Барак Обама, на изборите во ноември.
XS
SM
MD
LG