Достапни линкови

Хаменеи-Иран ќе возврати на евентуален напад од САД или Израел


Иранскиот врховен лидер Ајатолахот али Хаменеи
Иранскиот врховен лидер Ајатолахот али Хаменеи изјави денеска дека неговата земја ќе возврати на било каков напад на САД или Израел, поради нуклеарната програма на Техеран.
Во неговиот телевизиски говор за одбележување на Персиската нива година тој рече дека Иран нема нуклеарно оружје и не работи на негово производство. Но, според Хаменеи, доколу Иран биде нападнат тие ќе возвратат на истиот начин.
XS
SM
MD
LG