Достапни линкови

Застрелан ерменски офицер на границата со Азербеџан


Ерменското министерство за одбрана соопшти дека еден воен офицер бил застрелан со снајпер на границата со Азербеџан во регионот Тавуш. Во минатата недела и еден ерменски војник беше убиен на истиот начин во регионот.
Ереван и Баку се во спор за Нагорно Карабах, а дипломатските напори за неговото решавање не вродија со резултат.
XS
SM
MD
LG