Достапни линкови

Воените вежби на Грузија и САД не се насочени против трета страна


Грузиски војници кои се дел од воените вежби со САД
Грузиското министерство за одбрана соопшти дека воените вежби на земјата со САД не се насочени против трета страна, туку со цел да се подобри одбраната на Грузија. Американскиот амбасадор во земјата Џон Бас изјави дека вежбите се во служба на мисијата за мир и се пример за партнерството меѓу Грузија и САД.
XS
SM
MD
LG