Достапни линкови

Попоски-да се задржи кредибилитетот на проширување на НАТО и ЕУ


Mинистерот за надворешни работи Никола Попоски
Mинистерот за надворешни работи Никола Попоски и неговиот германски колега Гидо Вестервелe при денешната средба во Берлин потенцирале дека Германија континуирано ја поддржува Македонија на сите полиња, а од исклучително значење е да се задржи кредибилитетот на процесите на проширувањето во НАТО и во Европската унија.
Според Попоски, тоа ќе биде мотив за сите земји заедно да работат кон надминување на сите отворени прашања од билатерален карактер и зеднички да пратат силен сигнал до целиот регион дека иднината е во рамки на НАТО и Европската унија.
XS
SM
MD
LG