Достапни линкови

Девет Иранци и еден Ерменец повредени при експлозија во Ереван


Ерменските власти соопштија дека 10 лица биле повредени, меѓу кои девет од иранска и еден од ерменска националност при експлозија на граната во ноќен клуб во Ереван. Според полицијата, се уште не се познати мотивите на напаѓачот кој ја фрлил грантата во клубот.
Повредените се хоспитализирани и се надвор од животна опасност.
XS
SM
MD
LG